Telefon: 576 408 370

Email: kontakt@kitesurfingmiedzyzdroje.pl

Pływanie Body Dragiem to fundamentalna umiejętność dla twojego postępu w kitesurfingu. Body drag jest nie tylko świetnym ćwiczeniem do nauki sterowania latawcem, ale jest także niezastąpiony żeby dostać się z powrotem po zgubioną deskę, lub żeby powrócić bezpiecznie na plażę, kiedy przestanie wiać.

ostrzenie-pod-wiatr

Body Drag upwind (pod wiatr)

Żeby zacząć płynąć body-dragiem, zdejmij swoją przednią rękę z baru, połóż w  wodzie i wyprostuj w kierunku, w którym chcesz się halsować. Używaj swoich ramion i nóg i napnij całe ciało. Twoim celem jest płynięcie pod wiatr.

Zygzakiem ostro pod wiatr

Kiedy płyniesz zygzakiem na wiatr (upwind), możesz dopłynąć w każde wybrane miejsce na akwenie kitesurfingowym.

kitesurfing-tutorial
latawiec-do-kitesurifngu

Co z latawcem?

Prowadź latawiec pod kątem około 45°, utrzymuj zaciągnięty bar.

Zwroty w Body Dragu

Żeby zawrócić, skieruj latawiec powoli na drugą stronę. Ten manewr musi być wykonany bardzo wolno. Kiedy szybko skręcasz, latawiec generuje zbyt dużo mocy, która mogłaby przeciągnąć Cię z wiatrem.

kurs-kitesurfingu
body-drag-deska-kitesurfing

Body drag z deską

Możesz też wpłynąć Body Drag’iem razem z deską do kitesurfingu. Przytrzymaj foot strap swoją przednią ręką i powoli krawędziuj deską pod wiatr.

Body Drag downwind (z wiatrem)

Żeby popłynąć Body Dragiem z wiatrem, połóż się na klatce piersiowej, i zacinaj latawiec mocno do strefy mocy, raz w prawo, raz w lewo. Dla bezpieczeństwa rozglądaj się przed każdą zmianą położenia latawca. Latawiec pociągnięcie Cię z wiatrem.

body-drag-kitesurfing

Wskazówki:

Znajdź charakterystyczne punkt na brzegu, który stanie się twoim punktem orientacyjnym.

Kiedy płyniesz Body Dragiem, masz możliwość poruszania się pod wiatr pod pewnym kątem. Nie płyń od razu za bardzo pod wiatr. Lepiej zacząć płynąć pod niewielkim kątem i stopniowo go zwiększać, idąc coraz bardziej na wiatr.

Pływaj i ciesz się kitesurfingiem z akademią North Kiteboarding i szkołą Kitesurfing Międzyzdroje!

Jak pływać Body Dragiem?

UWAGA!

Dziękujemy za zapoznanie się z samouczkiem kitesurfingowym North Kiteboarding Academy. Pamiętaj, że powinieneś trenować swoje manewry i wdrażać powyższe wskazówki kite tylko w odpowiednio dobranych warunkach, w bezpiecznym środowisku i pod kontrolą.

Poznany tutorial, kite video oraz wskazówki Jak pływać body-dragiem nie zastąpią profesjonalnego kursu. Kitesurfing Międzyzdroje i autorzy nie są odpowiedzialni za jakiekolwiek szkody i urazy wynikające z postępowania według zamieszczonych na stronie treści.

Chcesz uczyć się kitesurfingu bezpiecznie?

Zapisz się na kitesurfing kurs do Kitesurfing Międzyzdroje.