Telefon: 576 408 370

Email: kontakt@kitesurfingmiedzyzdroje.pl

Start na desce jest pierwszym krokiem w prawdziwym pływaniu na kitesurfingu. A kiedy woda zaczyna się marszczyć i czujesz silny powiew wiatru na twarzy… już wiesz, że najwyższy czas, by odpalić latawiec i wejść na wodę! W poniższym zestawieniu przedstawiamy wskazówki oraz samouczek i film instruktażowy: Jak wystartować na desce kitesurfingowej.

kitesurfing-waterstart

Pozycja wyjściowa na desce

Żeby zacząć, skieruj latawiec na godzinę dwunastą, będąc ustawionym plecami do wiatru. Trzymając swoją sprawniejszą rękę na barze, użyj swojej wolnej ręki, aby złapać rączkę od deski, lub strap. Ustaw deskę na przeciwko, prostopadle do wiatru i i obrócił ją do siebie. Włóż stopy w strapy. Zadrzyj palce stóp do góry, aby pewnie trzymać deskę kite na nogach. Przybliż się do deski tak bardzo jak to możliwe, uginając nogi i zginając się w biodrach. Staraj się dotykać swoimi łokciami kolana.

Prowadzenie latawca przy starcie

Kiedy jesteś już gotowy, łagodnie skieruj latawiec w stronę przeciwną, do kierunku w którym będziesz płynąć. Następnie zatnij latawiec do strefy mocy, w kierunku w którym będzie płynąć. Zatrzymaj nurkowanie w dół latawcem na 45°, ustabilizuj go i jeżeli masz adekwatną moc, prowadź go prosto w jednej pozycji.

nauka-kitesurfing

Wskazówki:

Kiedy kite jest w wprowadzany na godzinę pierwszą lub jedenastą, spróbuj już wtedy wstać na desce na swojej tylnej nodze.

Wyprostuj swoją przednią nogę i wykorzystaj moc którą daje latawiec, kiedy wprowadzasz go do power zone. Na początku staraj się wejść na deskę z możliwie najmniejszą mocą latawca, jaka wystarczy do wyniesienia Cię nad deskę.

Przy słabym wietrze, latawiec powinien być prowadzony po oknie wiatrowym duża sinusoidą, czyli jak to nazywamy powinien „ósemkować. Przy silnym wietrze, latawiec powinien ósemokować delikatniej. Kiedy wiatr jest słabszy, wygeneruj więcej mocy z latawca, wykonując większą amplitudę ruchu.

Pływaj i ciesz się kitesurfingiem z akademią North Kiteboarding i szkołą Kitesurfing Międzyzdroje!

Jak wystartować na desce kitesurfingowej

UWAGA!

Dziękujemy za zapoznanie się z samouczkiem kitesurfingowym North Kiteboarding Academy. Pamiętaj, że powinieneś trenować swoje manewry i wdrażać powyższe wskazówki kite tylko w odpowiednio dobranych warunkach, w bezpiecznym środowisku i pod kontrolą.

Poznany tutorial, kite video oraz wskazówki jak wystartować na desce do kitesurfingu nie zastąpią profesjonalnego kursu. Kitesurfing Międzyzdroje i autorzy nie są odpowiedzialni za jakiekolwiek szkody i urazy wynikające z postępowania według zamieszczonych na stronie treści.

Chcesz uczyć się kitesurfingu bezpiecznie?

Zapisz się na kitesurfing kurs do Kitesurfing Międzyzdroje.